Григор Димитров се класира за третия кръг на „Ролан Гарос“

Григор Димитров се класира за третия кръг в Монте Карло

grigor-pobedaГригор Димитров в неделя се бореше за първата си победа на тенис турнира от Големия шлем “Ролан Гарос” от четири години, а сега вече изравни най-доброто си класиране в Париж (също през 2013-а), след като елиминира с чиста победа в три сета испанския ветеран Томи Робредо с 6:3, 6:4, 7:5 за 2 часа и 16 минути. Хасковлията е 11-и поставен в основната схема и едва за втори път в кариерата си стига до третия кръг на “Ролан Гарос”, като пък постигна едва втори успех над 35-годишния испанец в петия мач помежду им. Все пак Григор елиминира този неприятен съперник, след като във всеки един от сетове направи по един пробив, а същевременно не допусна да бъде пробит.  В следващия кръг най-вероятно ще се изправи срещу друг коварен представител на Испания – поставеният под номер 20 в схемата Пабло Кареньо-Буста, стига разбира се той да се справи първо с японеца Таро Даниел. Припомняме, че на осминафиналите Димитров може да срещне петия поставен в схемата Милош Раонич, а на четвъртфинал евентуално го чака Краля на клея Рафаел Надал.