Григор Димитров – Хуан Мартин дел Потро 6:3, 7:5

Три доигравания и двудневна битка бяха необходими на Григор Димитров да преодолее първото си препятствие на тенис турнира от сериите АТР 500 в Барселона

640-420-grigor-dimitrovГригор Димитров победи за първи път Хуан Мартин дел Потро след общо 6 срещи между тях. Хасковлията постигна успех с 2:0 (6:3, 7:5) в Мастърса в Синсинати и се класира на четвъртфинал. В първия кръг Григор победи Фелисиано Лопес. В мача срещу аржентинеца Григор изоставаше с 1:4 във втория сет, но това не го смути и той успя да обърне развоя на срещата. Иначе срещата започна по страхотен начин за първата ни ракета. Той проби и поведе с 3:0, а до края на сета не допусна да бъде пробит. Гришо даде едва една точка за пробив на съперника си и напълно заслужено затвори първия сет с 6:3. Във втората част Дел Потро направи пробив във втория гейм и след това го затвърди – 3:0. Гришо обаче върна пробива при 2:4 и в последствие изравни геймовете. При 4:5 двамата направиха маратонски гейм при сервиз на аржентинеца. Дел Потро пропусна три сетбола и в крайна сметка беше пробит. Това се оказа фатално за него и Григор затвори мача след 7:5 във втория сет. На четвъртфинала Димитров ще играе с Ючи Сугита (Япония), който е 46-ти в ранглистата на ATP.