Лудогорец – Судува 2 : 0

Лудогорец – Судува   2 : 0

hero ludoЛудогорец победи Судува в първи мач от плейофната фаза на Лига Европа. На стадион „Лудогорец Арена” разградчани се наложиха с 2:0. Срещата бе дебют за Димитър Димитров начело на родния шампион. Селекцията на Херо може да съжалява, че не стигна и до по-сериозен успех, след като доминираше напълно през всичките 90 минути. Гостите от Литва така и не успяха да застрашат вратата на българския шампион през целия двубой, залагайки изцяло на защита, единоборства и лежане на терена, като тактиката им издържа цял час, когато Козмин Моци откри резултата, а в 76-ата минута Върджил Мисиджан вкара втори гол. И този резултат обаче е отличен преди реванша, след който само уникален срив в играта на българите може да им попречи да празнуват влизането си в групите на ЛЕ.