Favicon_File

Националите останаха шести на Европейското първенство по волейбол

eba76971744c15f1049f16f49eefc827Българският национален отбор по волейбол се прости с надеждите за нещо голямо на Европейското първенство в Полша. Националите допуснаха тежко поражение с 0:3 от Сърбия на 1/4-финалите и остават на шесто място в крайното класиране.
Независимо от тригеймовата загуба момчетата на Пламен Константинов бяха равностойни в големи части от срещата. В решителните моменти сърбите демонстрираха невероятна защита, а в нашия отбор цялата тежест падна върху Цветан Соколов. Именно той в решителните моменти на третия гейм не можа да завърши. Соколов записа 20 от 43-те точки, които лъвовете реализираха в мача. Националите имаха предимство в цялата трета част и достигнаха до три геймбола. Точно тогава атаката не можа да бъде организирана, а сърбите извадиха невъзможни топки и спечелиха мача след 28:26.