Левски – Лудогорец 0 : 0

Левски – Лудогорец   0 : 0

768x432Отборите на Левски и Лудогорец изиграха много драматичен сблъсък в отложен мач от първия кръг на Първа лига. Пред 16 000 зрители на „Георги Аспарухов“ двата тима не успяха да си отбележат гол, като завършиха 0:0. „Сините“, вдъхновени от своите фантастични фенове, успяха да задържат в четвърти пореден мач вратата си суха, въпреки че капитанът Божидар Митрев бе изгонен още в 36-ата минута. 26-кратните шампиони на България играха 45 минути с човек по-малко, тъй като в 80-ата минута Сисиньо също бе пратен под душовете с директен червен картон. Реферът Никола Попов пък отнесе доста критики, след като не даде червен картон на Натанел няколко минути преди изгонването на Митрев. Равенството завърза още повече първенството, като големият победител бе ЦСКА-София, който остана на върха с 16 точки. Тимът на Димитър Димитров-Херо е втори с 15 точки, докато играчите на Делио Роси вече са трети с 14 точки. Трибуните на стадион „Георги Аспарухов“ бяха толкова пълни за първи път от над 13 месеца, когато привържениците подкрепяха отбора си срещу Марибор (1:1) в Лига Европа. Преди началото на срещата 35-годишният вратар Боян Йоргачевич бе изпратен с бурни аплодисменти и скандирания от над 16 000 феновете на тима, който влезе в сърцето му. Преди няколко дни той обяви, че прекратява кариерата си. Предвид националния празник на България – 132 години от Обединението на България, агитката на Левски бе приготвила хореография с национални трибагреници на целия стадион. „Съединението прави силата“, гласеше най-големият плакат пред Сектор „Б“, който пееше бившия химн на България – „Шуми Марицa.