След 11 месеца извън корта, Стивънс заслужи първи финал в Шлема

02opennight-stephens-jumboСлоун Стивънс загуби сет на нула, но в нито един момент не спря да се бори и заслужи правото да продължи да го прави и на финала на тазгодишния US Open след 6-1 0-6 7-5 над Винъс Уилямс. И докато Винъс има зад гърба си седем титли от Големия шлем, Стивънс се класира за първия си мач за трофей в славното каре като световна №83.  Успехът изглежда още по огромен на фона на факта, че Стивънс поднови кариерата си чак на тазгодишния Уимбълдън, а преди това бе 11 месеца извън корта заради контузия. Мачът започна повече от прекрасно за Стивънс, докато от другата страна на мрежата, 37-годишната ветеранка допускаше огромно количество непредизвикани грешки. Стивънс играеше далеч по-обрано и  спечели първия сет с 6-1 за едва 25 минути. След почивката обаче, световната №83 сякаш не повярва, че може да затвори мача в два сета и това си пролича на корта. Уилямс разчете знаците и проби за 2-0, след което затвърди на нула за 3-0. Стивънс пък просто не успяваше да спре свободното падане и предаде втория сет с катастрофалното 0-6. Световната №83 все пак не се пречупи психологически и на два пъти повеждаше с пробив до 4-4 в решаващата част срещу далеч по-именитата си съперничка. Стивънс изигра брилянтен гейм при 5-5 и проби на нула, след което подпечата билета си за финала със сервис гейм на 15.