Истанбул ББ – Лудогорец 0 : 0

Истанбул ББ – Лудогорец   0 : 0

768x432Отборът на Лудогорец стартира участието си в груповата фаза на Лига Европа с равенство срещу Истанбул Башакшехир. Двата тима не се победиха, завършвайки така, както и започнаха спора помежду си на турска земя – при резултат 0:0. Орлите изиграха много силен мач и при малко повече майсторство можеха дори да си тръгнат с трите точки, но в началото на втората част Жоао Пауло изпусна най-чистото положение в двубоя, когато не успя да реализира сам срещу вратаря.Така Лудогорец развали 34-годишната прокоба български тим да не взима дори точка при гостуванията си в Турция. Местният клуб постоянно прогресира и вече е сериозен фактор в местното първенство, а в квалификациите на Шампионската лига елиминира Брюж и беше съвсем близо до това да шокира Севиля с гол в последната минута, който щеше да го прати в групите на турнира. Звездите на тима обаче бяха обезличени от българските бранители. Следващият двубой на тима в група „С“ на Лига Европа е домакинство на Хофенхайм, който загуби с 1:2 от Брага в Германия.