Шотландия – Словакия 1 : 0

Шотландия се класира за Евро 2020, след като победи Сърбия с 5:4 след изпълнение на дузпи

shotlandiaШотландия излезе на второ място във временното класиране на квалификационна Група F и увеличи значително шансовете си за участие на баражите за Мондиал 2018, след като победи с 1:0 Словакия на „Хемпдън Парк“. Близо 70 минути домакините играха с човек повече, но гредите и добрите намеси на Мартин Дубровка ги лишаваха от гола. Той все пак стана факт минута преди края на редовното време, когато Мартин Шкъртел прати топката в собствената си врата. Така Шотландия трябва да победи Словения в неделя, за да си гарантира второто място и участие на баражите. Шотландия заема второто място в Група F със 17 точки – две повече от Словакия и три пред Словения.