Лудогорец – Левски 2 : 0

Лудогорец – Левски   2 : 0

LUDOGORECШампионът на България Лудогорец спечели напълно заслужено дербито от 14-ия кръг на Първа лига срещу Левски. На „Лудогорец Арена“ хегемонът през последните шест сезона по родните терени надделя с 2:0. Вирджил Мисиджан бе точен в 11-ата минута, когато завърши майсторски отлична контраатака. Холандецът вече има три гола във вратата на „сините“, а попадението му бе под №28 в родния елит, като шест от тях е вкарал през тази кампания. Сержиу Буш пропусна да изравни в 20-ата минута, когато стреля покрай дясната греда след подаване на Обертан. Французинът стреля от около 20 метра, а Ренан трябваше да плонжира и да избива в 22-ата минута. В 60-ата  Лукоки размина елементарно Найденов на аутлинията, след което намери Вандерсон, който на празна врата удвои. Попадението бе негово седмо във вратата на Левски, като първото бе преди три години. Така „орлите“ показаха на „сините“, че все още разликата между двата тима е сериозна. Доказва го и класирането, където столичани останаха на трето място с 11 точки по-малко от Лудогорец, който е лидер с 36 точки. Преднината пред втория ЦСКА-София е пет точки, а другата седмицата двата тима излизат един срещу друг в дома на разградчани. Левски пък ще търси да се вдигне и да зарадва феновете си с победа над Локомотив (Пловдив) на „Герена“ в следващия кръг.