Бешикташ – Порто 1 : 1

Бешикташ – РБ (Лайпциг)   2 : 0

besiktas-kanatlandirir--9942771Отборът на Бешикташ ще играе за първи път в 1/8-финалите на Шампионската лига при седмото си участие в най-престижния европейски клубен турнир. „Черните орли“ стигнаха до 1:1 срещу Порто в двубой от група G и точката им беше достатъчна да се утвърдят недостижими на върха във временното класиране кръг преди края. Мачът в Истанбул се изигра пред погледа на президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган и съвсем не започна гладко за Бешикташ. Гостите откриха в 29-ата минута чрез заучена ситуация, след като Рикардо Перейра намери защитника Фелипе в наказателното. Домакините изравниха в 41-ата минута, като в основата на гола беше Дженк Тосун, който намери Андерсон Талиска, и последния прати топката в опразнената врата.