ЦСКА – София – Лудогорец 2 : 1

Ботев – ЦСКА-София  2 : 6

CSKAЦСКА-София е третият полуфиналист за Купата на България, след като надигра с 2:1 Лудогорец на стадион „Българска армия“. Николай Бодуров откри резултата в 9-ата минута, а Козмин Моци изравни в 34-ата минута от дузпа. Редовното време завърши 1:1, а в началото на първото продължение Кирил Десподов вкара втори и победен гол за червените. С основна заслуга за поражението на разградчани обаче бяха Георги Кабаков и неговите помощници, които тотално компрометираха двубоя. Главният съдия спести четири червени картона на футболисти на домакините, но за сметка на това правилно изгони Натанаел с директен червен картон в 110-ата минута. Тогава същото трябваше да стори и с Десподов, който в тази ситуация първи удари бразилеца в лицето, но Кабаков се направи, че не го видя. Преди това, в средата на втората част, за идентично положение съдията спести червен картон и на Тиаго, който удари в лицето противников играч. Върха на съдийските грешки обаче бяха други две ситуации. В 48-ата минута Барт, който бе последен в отбраната, тушира откъсналия се сам срещу вратаря Мисиджан, предотвратявайки голова атака, но видя само жълтия цвят на картона. В 71-ата минута пък Лукоки вкара с глава, но попадението бе отменено. Повторенията показаха, че ситуацията е изключително спорна и по-скоро зеленият нападател бе на една линия със защитник на червените. Червен картон можеше да види и Фернандо Каранга, който в 35-ата минута показа среден пръст на съдията. За отбелязване е, че в 115-ата минута Кабаков трябваше да изгони още един играч на гостите – Върджил Мисиджан, който извърши много груб фаул срещу Кулма, но се размина само с жълт картон.