Реал Мадрид – Нумансия 2 : 2

Кристиано Роналдо смълча Мюнхен и стана първия футболист със 100 гола в Европа

Real MadridВтородивизионният Нумансия не се даде на еворпейския клубен шампион Реал Мадрид и си тръгна с престижно равенство 2:2 от „Сантиаго Бернабеу“ в реванша от 1/8-финалите за Купата на краля. Реал се класира за следващата фаза с общ резултат 5:2, но представянето на тима за пореден път бе далеч от очакваното и ще предизвика много критики. Публиката на мадридския гранд също се ядоса и избухна в освирквания след изравнителния гол на гостите в 82-ата минута. Лукас Васкес откри с глава в 10-ата минута, а в 45-ата Гийермо Фернандес изравни след перфектна контра на Нумансия. Същите футболисти отбелязаха и вторите попадение за своите отбори. Отново Васкес върна преднината на Реал в 59-ата минута, а в края на двубоя Фернандес се разписа с прецизен удар с глава, направил безпомощен Кико Касийя.