Барселона – Селта 5 : 0

Барселона – Валенсия   7 : 0

messi-suarezОтборът на Барселона продължава преследването на рекордна четвърта поредна Купа на краля след убедителна победа с 5:0 над Селта в мач реванш от 1/8-финалите. Първата среща на „Балаидос“ беше завършила 1:1, но този път още през първото полувреме се видя кой ще е победителят. Лионел Меси се забавляваше на терена и за по-малко от половин час се отличи с две попадения (13 и 15) и брилянтна асистенция при гола на Жорди Алба (28). Луис Суарес също се разписа (31). През второто полувреме Меси и Андрес Иниеста напуснаха игра, за да запазят сили за неделната битка с Реал Сосиедад на „Аноета“. Иван Ракитич оформи крайния резултат с пети гол в 87-ата минута. Така Барса стигна безпроблемно до 1/4-финалите въпреки трудния съперник. Лео Меси пък има 14 гола и 10 асистенции в последните си 14 срещи от състезанието.