Локомотив (Новосибирск) – Шомон 3 : 2

Локомотив (Новосибирск) – Шомон   3 : 2

Plamen_KonstantinovСелекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол на България Пламен Константинов и воденият от него руски Локомотив (Новосибирск) записаха трета победа в най-престижния евротурнир – Шампионската лига. „Железничарите“ победиха драматично като гости френския шампион Шомон, начело на който е италианският специалист Силвано Пранди с 3:2 гейма в двубой от група С на надпреварата. Двубоят продължи 152 минути, като бе наблюдаван от 1690 зрители в зала та в Шомон. Най-резултатен бе германският национал Георг Грозер с 23 точки (3 аса, 3 блока, 50% ефективност в атака), Илияс Куркаев добави още 18 точки (1 ас, 3 блока, 70% ефективност в атака). За Шомон Стефан Бойер приключи с 23 точки (1 ас, 2 блок, 48% ефективност в атака).