Алавес – Валенсия 2 : 3 (след дузпи)

Алавес – Валенсия   2 : 3 (след дузпи)

VALENCIAВаленсия се промъкна на 1/2-финал за Купата на Краля след победа с 3:2 след изпълнение на дузпи в реванша с Алавес. Редовното време и продълженията приключиха при резултат 2:1 за баските.  Двата тима си отбелязаха общо 3 попадения за малко повече от 10 минути между 73-ата и 86-ата минути. Резервата Мунир Ел Хадади се разписа за домакините с глава след центриране на Ели. Гостите от “Местая” изравниха в 78-ата, като останаха съмнения за нарушение в нападение. Симоне Дзадза спечели въздушния двубой, топката попадна в Санти Мина който се озова очи в очи с вратаря и не сгреши за- 1:1. Момчетата на Абелардо Фернандес успяха да вкарат втори гол, който доведе мача до продължения. В 86-ата защитника Рубен Собрино се разписа с удар отблизо. При дузпите Педраса, Ернан Перес и Соборино пропуснаха за Алавес. От Валенсия се издъни Кондогбия, но това не се оказа фатално.