Барселона – Алавес 2 : 1

Валенсия – Барселона   1 : 1

BARCELONAБарселона се измъчи, но спечели с 2:1 срещу Алавес в среща от Примера дивисион и след 21 мача води с 57 точки. На 2-о място е Атлетико Мадрид с 46, а Алавес е на 17-о място с 19.
Фелипе Коутиньо направи своя официален дебют в Ла Лига и игра 66 минути, след което беше заменен от Пако Алкасер. Барса натисна от самото начало, но удари нямаше и гостите от Алавес излязоха напред в резултата в 23-ата минута чрез шведския нападател Джон Гуйдети. В 72-ата минута след сериозен натиск каталунците изравниха. Андрес Иниеста проби от ляво, стигна до аутлинията и центрира на задна греда. Там Луис Суарес посрещна топката и с мощен изстрел я вкара в мрежата. На телевизионните повторения се видя, че има леко докосване на ръката на включилия се Пике. В 83-ата минута Меси отново показа класа и изведе своите напред за 2:1 с гол от фаул.