Севиля – Хетафе 1 : 1

Атлетик Билбао – Севиля   1 : 3

SEVILIAОтборите на Севиля и Хетафе направиха 1:1 в мач от 21-ия кръг на испанското първенство. Момчетата на Винченцо Монтела доминираха преди почивката. „Бяло-червените“ почти непрестанно атакуваха своя съперник, който обаче затваряше добре пространствата пред вратаря Висенте Гуаита. По-добрата игра на андалуския тим донесе попадение в 72-ата минута. Евер Банега разтегли към Сарабия, който центрира към резервата Луис Муриел. Нападателят опъна мрежата от осем метра, изпреварвайки бранител – 1:0. В 92-ата кастилският състав нанесе своя удар след много спорно положение. Вратарят Серхио Рико скочи за висока топка и се сблъска с Кала, топката попадна у Анхел Родригес, който не сбърка от въздуха – 1:1.