Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Kонкурс за историческо есе

[post-views]
[post-views]
Kонкурс за историческо есе

4-konkurs-Kiril MinkovВоенноморският музей и командването на Военноморските сили обявяват конкурса за историческо есе, посветено на моряците – герои от войните за национално обединение, и по повод 150 години от рождението на капитан І ранг Димитър Добрев (1868–1944) и 130 години от рождението на капитан-лейтенант Кирил Минков (1888–1916). 
Темите са: 

1. Един български флотоводец в изпитания и победи (капитан І ранг Димитър Добрев)
2. За героизма няма давност (капитан-лейтенант Кирил Минков)

Регламент: 
В конкурса каним да се включат ученици от осми до дванадесети клас. 
Творбите трябва да бъдат в обем до 3 стандартни машинописни листа, т.е.  до 5400 знака, включително интервалите; формат А4, шрифт Times New Roman, размер 12 pt. 
Към всяко есе да бъдат изписани и личните данни: три имена, възраст, адрес, телефон, електронна поща и учебно заведение. 
Срокът за получаването им във Военноморския музей е до 10.04.2018 г. 
Моля да бъдат предоставени и на хартиен носител на адрес: Варна, 9000, бул. „Приморски”, №2 и в електронен вариант – на e-mail адрес mus_maritime@abv.bg или чрез преносима памет на място. 
Обявяването на победителите в конкурса ще стане на 29.04.2018 г. на сайта на Военноморския музей – www.museummaritime-bg.com и във фейсбук страницата на музея. 
Освен предметните награди отличилите се ще имат възможността да посетят боен кораб на Българските ВМС и да направят опознавателна обиколка на флотския район.

За допълнителна информация и литература по темите може да се обръщате към експертите във Военноморския музей и на телефон: 052 73 15 23.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани