Барселона – Челси 3 : 0

Леванте – Барселона   0 : 5

barcaЗвездата на Барселона Лионел Меси отбеляза два гола при победата на испанския тим срещу гостуващия Челси с 3:0 в среща-реванш от осминафиналите в Шампионската лига по футбол. Първата среща завърши 1:1 и каталунците продължават напред в турнира с общ резултат 4:1. Меси се разписа два пъти и достигна границата от 100 гола в най-престижния европейски клубен турнир. На четвъртфиналите продължават още отборите на Байерн Мюнхен, Реал Мадрид, Ювентус, Манчестър Сити, Ливърпул, Рома и Севиля. Жребият е в петък от 13.00 часа. На „Камп Ноу“ Лионел Меси откри резултата още във 2:08 минута. Аржентинецът получи пас от Луис Суарес и от малък ъгъл провря топката между краката на стража Тибо Куртоа. Това беше най-бързият гол в кариерата на Меси. В 20-ата минута звездата на каталунците се отчете и с асистенция за попадението на Усман Дембеле за 2:0. За Дембеле това беше първи гол с екипа на Барселона. Барселона отбеляза третото попадение в 63-ата минута, когато Меси отново промуши топката между краката на Куртоа. Това беше негов гол номер 100 в турнира. Малко преди края на мача аржентинецът можеше да оформи своя хеттрик от пряк свободен удар, но този път Куртоа спаси. Отборът на Челси на два пъти уцели греда в двубоя – през първото полувреме Маркос Алонсо, а в края на мача Антонио Рудигер след удар с глава.