България – Казахстан 2 : 1

Преди България – Черна Гора

NACIONALI NEWНационалният отбор на България постигна инфарктен успех срещу Казахстан на Станимир Стоилов след гол в последната секунда на Николай Бодуров. „Лъвовете“ не задоволиха с играта си, но победиха с 2:1 на стадион „Панчо Арена“ във Фелчут, Унгария. Родните национали имаха преднина на почивката, след като Ивелин Попов беше точен от дузпа в 23-ата минута. През втората част селекцията на Станимир Стоилов надигра категорично „трикольорите“ и дори заслужаваше да стигне до пълен обрат. Резервата Тунгишбайев изравни в 56-ата минута, а преди това Муртазайев удари гредата и Пламен Илиев трябваше да се намесва. Играчите на бившата съветска република пресираха дълбоко тима на България, който така и не успя да се ориентира и да създаде опасност пред вратата на Казахстан от игрова ситуация. Въпреки това късметът беше на страната на „лъвовете“, които стигнаха до победата буквално в последната секунда. Радослав Кирилов спечели фаул до наказателното поле, след което Спас Делев центрира към Бодуров, който пък на задната греда вкара втория си гол с националната фланелка.