България (21) – Словения (21) 3 : 0

Преди България (21) – Словения (21)

21 MLADEJI NACIONALIМладежкият национален отбор на България (до 21 години) запази шансове за второто място в квалификационната ни група след категорична победа над Словения с 3:0. Възпитаниците на Антони Здравков извоюваха победата с два гола на нападателя на ЦСКА Кирил Десподов и един на халфа на Левски Антонио Вутов. Победата остави България на 4-о място с 8 точки, две по-малко от словенците, които заемат втората позиция в квалификационна група 9 за Евро 2019. Трети е съставът на Казахстан с 9 точки след победа по-рано над Люксембург с 3:0. Българите се нуждаеха от задължителни три точки на Трейс Арена, за да запазят шансове за класиране на Евро 2019 и успяха да ги постигнат, проявявайки мъжество и характер. В 13-а минута Стефан Велков можеше да открие резултата, но бе блокиран от вратаря преди да нанесе завършващ удар. Антонио Вутов вкара за 1:0 в 20-а минута с удар през куп от играчи. Три минути преди почивката Кирил Десподов удвои с удар от малък ъгъл. През втората част българите умело затварях пространствата в своята половина и успяха да запазят аванса си. А при бърза контраатака в 83-а минута Десподов бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка, бележейки с удар между краката за 3:0.