Испания – Аржентина 6 : 1

Украйна – Испания   1 : 0

Spain Отборът на Испания демонстрира мускули по-малко от три месеца преди началото на световното първенство в Русия. “Ла фурия роха” се развихри на “Уанда Метрополитано” в Мадрид и разгроми считаният за един от фаворитите на Мондиала в Русия отбор на Аржентина с 6:1. “Гаучосите” играха без голямата си звезда Лионел Меси, който е с болки и изгледа мача от трибуните, а от видяното едва ли му е станало по-добре, виждайки колко безпомощни са съотборниците му на терена. Нещо повече – Меси напусна мястото си на трибуните в 77-ата минута, а камерите уловиха недоволното му изражение. Испанците правеха каквото си искат, а отбраната на гостите показа сериозни слабости. Аржентинците бяха равностойни на съперника само в първото полувреме, което завърши с обещаващ интрига резултат 1:2, но случилото се след почивката надмина и най-смелите очаквания на феновете на домакините. В края на двубоя пък на терена се възцариха нервите, след като капитанът на Испания Серхио Рамос потърси обяснение от футболист на Аржентина за груб фаул срещу Коке. Като цяло южноамериканците заиграха доста грубо в заключителния четвърт час, явно изнервени от негативния резултат.