Красимир Анев стана четвърти в биатлона на Световното военно първентво по ски

Красимир Анев се класира на 4 място в спринта на 10 километра биатлон на 54 световно военно първенство по ски в австрийския зимен център Хохфилцен. Той даде време от 24 минути и 23 секунди, оставайки само на 3 секунди от бронзовото отличие, като в стрелбата беше безпогрешен. Още двама българи стартираха по трасето. Владимир Илиев остана на 23 позиция с време от 26 минути и 3 секунди с 4 грешки в стрелбата. В нетипичната за него дисциплина отлично представяне направи и ски ориентировача ни Станимир Беломъжев, който даде време от 28 минути и 15 секунди и с 5 пропуска на огневия рубеж финишира на 53 място. Така българския тим се нареди отборно на 7 позиция от 17 отбора. Шампион стана швейцарецът Бенжамин Вегер с един пропуск в стрелбата и време 23 минути и 48 секунди. Второто място остана за Андрей Росторгуев от латвия с 24 минути и 17 секудни и 0 на стрелбата. Бронзът отиде за представителя на домакините от Австрия Доменик Ландертингер с 0 на стрелбата и време 24 минути и 20 секунди.