Ботев (Пловдив) – Славия 2 : 1

Ботев ПД изпусна победата срещу Етър секунди преди края

Botev Plovdiv- SlaviaФутболистите на „Ботев“ взеха крехка преднина срещу „Славия“ в полуфиналите за Купата на България. Носителят на отличието се наложи с 2:1 у дома във вълнуващ мач.И трите гола бяха вкарани още до 31-ата минута, като домакините поведоха с 2:0 чрез Жоао Пауло и Дуде Ндонгала, след което Иван Минчев намали.Още до петата минута „Ботев“ създаде две добри възможности, но не можа да поведе. Това се случи в 18-ата минута, когато Стефан Велков направи много груба грешка, Паоло открадна топката и вкара.Пет минути по-късно Ндонгала завърши с точен удар с глава красива атака на „Ботев“ за 2:0. „Славия“ отговори бързо и в 31-ата минута Минчев преодоля Лъчезар Балтанов и стреля от разстояние, за да намали. В началото на второто полувреме привържениците на домакините пуснаха силни димки, заради които играта беше спряна. В 51-ата минута Велков спаси задаващ се нов гол за „канарчетата“, като изби пред голлинията. Резервата Стивън Петков беше близо до поредното си попадение в последните минути. След фаул в 83-ата вратарят Стергиакис не се справи добре и нападателят на „Ботев“ вкара, но беше отсъдена засада. Привърженици на „Ботев“ реагираха бурно и това доведе до прекъсването на мача за няколко минути, но играта беше подновена. „Славия“ имаше две добри възможности за изравняване, но не сполучи. Реваншът е след две седмици в София.