Рома – Барселона 3 : 0

Рома се класира за Лига Европа

ROMAРома и Ливърпул са първите два отбора полуфиналисти в тазгодишното издание на Шампионска лига. Рома сътвори истинско чудо, като навакса три гола пасив и след успех с 3:0 на реванша на „Олимпико“ отстрани един от фаворитите в турнира Барселона. „Вълците“ загубиха с 1:4 в първия мач на „Камп Ноу“ и мисията за тима изглеждаше невъзможна, но с пределна концентрация, агресия и подкрепа от трибуните Рома извърши подвиг и отстрани Меси и компания. Един Джеко вкара ранен гол и даде криле на домакините. Босненецът получи извеждащ пас от Даниеле Де Роси в 6-а минута и успя да промуши топката в мрежата покрай Тер Щеген. Рома пресираше по всички точки на терена и не даде пространства на звездите на каталунците. „Вълците“ търпеливо чакаха своя момент и той дойде в 56-минута, когато Пике повали Джеко в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Даниеле Де Роси реализира дузпата за 2:0. До края „Олимпико“ бе врящ котел и гостите очевидно се чувстваха некомфортно на терена. В 79-а минута влезлият като резерва Стефан Ел Шаарауи бе близо до третия гол, но Тер Щеген спаси удара му. Чудото се случи три минути по-късно, когато Ченгиз Юндер центрира от корнер и Костас Манолас на първа греда засече топката с глава в мрежата – 3:0. В оставащите минути Барса хвърли всичко в атака, но Рома удържа и накрая ликува. Римляните се класират на полуфинал в най-престижния турнир за първи път от 1984 година, докато Барса отпада на четвъртфинал в надпреварата за трета поредна година.