Реал Сосиедад – Атлетико Мадрид 3 : 0

Атлетико Мадрид – Реал Сосиедад 3:0

SPORT_ATLETIKO_M_REAL_SOSIEDAD_3_0Атлетико Мадрид си изпати от силната форма на Реал Сосиедад и понесе тежка загуба при гостуването си на „Аноета“. Отборът на Диего Симеоне беше разгромен с 0:3 и преднината му пред Реал Мадрид в борбата за второто място в Ла Лига е само 3 точки. Вилиан Жозе откри резултата в средата на първото полувреме, а след почивката два гола на Хуанми донесоха третата поредна победа на Реал Сосиеад. Баските вече са 11-и в класирането, след като в един етап от сезона не бяха далеч от зоната на изпадащите. Това е най-голямата загуба за Атлетико през сезона. Всяко едно от пораженията на мадридчани във всички турнири от началото на кампанията беше с един гол разлика. Освен това, „дюшекчиите“ записаха втора поредна загуба на „Аноета“ в първенството.