Ливърпул разби Рома в луд мач

Ливърпул – Порто   2 : 0

LIVERPOOLОтборът на Ливърпул разнищи Рома, но взе аванс от само 5:2 срещу италианците в първия 1/2-финален сблъсък в Шампионската лига, игран на „Анфийлд“. Мохамед Салах изигра поредния си вълшебен мач, отчитайки се с два гола и две систенции. Египтянинът откри резултата с гол бижу в 36-ата минута, а в 45-ата удвои. След почивката той продължи да е неуловим и даде две голови подавания – на Садио Мане и Роберто Фирмино. В 81-ата и 85-ата гостите се съвзеха и вкараха два гола, с които вдъхнаха искрица надежда на своите фенове. През настоящия сезон Рома записа две домакински победи с по 3:0 и то срещу именити опоненти като Барселона и Челси. За припомняне е и фактът, че италианците още нямат допуснат гол на „Олимпико“ в Шампионската лига.