Олимпик Марсилия е на финал

Марсилия – Спортинг (Лисабон)   4 : 1

MARSILIAОлимпик Марсилия стана вторият финалист във втория по сила европейски клубен турнир. Французите загубиха с 1:2 след продължения срещу Ред Бул Залцбург, но се класираха напред след победа в първата среща у дома с 2:0. Австрийският отбор успа да вкара два гола след почивката и да докара двубоя до допълнителни 30 минути. В 53-ата минута малиецът Амаду Хайдара се разписа за 1:0 след индивидуален пробив. Само 12 минути по-късно Шавер Шлагер стреля към вратата на гостите, топката се отби в Буна Сар и за втори път влезе в мрежата на Олимпик. В продълженията френският тим имаше повече късмет и в 116-ата минута Роландо се разписа след изпълнение на ъглов удар и асистенция на Димитри Пайет. В последните секунди на двубоя голмайсторът Хайдара получи червен картон след второ официално предупреждение от главния съдия Сергей Карасев. Европейският клубен шампион за 1993 година Марсилия ще има възможност да спечели Лига Европа за първи път в своята история. Французите загубиха финалите за купата на УЕФА през 1999 и 2004 година. Мачът за трофея във втория по сила европейски клубен турнир между Атлетико Мадрид и Олимпик Марсилия е на 16 май в Лион.