Ювентус спечели купата на Италия

Ювентус отстрани Лацио и е полуфиналист за Купата на Италия

JuventusЮвентус спечели Купата на Италия за четвърта поредна година и общо за рекорден 13-и път след разгромна победа на финала над Милан с 4:0. Централният защитник Мехди Бенатия вкара два гола, а Дъглас Коща се разписа веднъж. Никола Калинич пък си вкара автогол за крайното 4:0. Първото полувреме бе равностойно, но Милан рухна след почивката, като инкасира три гола в рамките на 7 минути, като два от головете паднаха след груби грешки на вратаря Джанлуиджи Донарума. Бенатия откри резултата с глава в 57-а минута, а Коща покачи на 2:0 четири по-късно на препълнения Стадио Олимпико в Рим. В 64-а минута отново Бенатия се възползва от грешка на Донарума и направи 3:0. До края мачът се доиграваше, а автогол на Никола Калинич в 76-а минута дооформи разгрома за Милан. Така Ювентус се приближи до четвърти пореден златен дубъл в Италия, като се нуждае от още само точка, за да спечели и титлата.