Левски – Верея 2 : 0

Левски започна подготовката си за новия сезон само с 14 футболисти

LEVSKIОтборът на Левски е бронзов медалист в Първа лига за сезон 2017/2018. „Сините“ победиха с 2:0 Верея в последния мач от шампионския плейоф на първата шестица, като си гарантираха бараж за класиране в Лига Европа. Герой за столичани за пореден път беше Паулиньо, който отбеляза и двата гола през втората част. Бразилецът се разписа с два красиви удара в 59-ата и 71-ата минута. Баражът през другата седмица срещу Черно море ще се играе на стадион „Георги Аспарухов“. Мачът е навръх 104-тата годишнина на Левски, на 24 май от 20:30 часа. Интересното е, че преди 12 месеца 26-кратните шампиони на България отново играха бараж за евротурнирите. Тогава срещата беше срещу Верея, а столичани спечелиха едва след дузпи, като дори старозагорци имаха предимство от два точни изстрела.