Осми пореден финал за Краля! Леброн и компания сложиха край на приказката на Бостън

LebronКливланд Кавалиърс отново ще спори за титлата в НБА! В седмия решителен мач от финалите на Източната конференция ЛеБрон Джеймс изведе тима си до победа над Бостън Селтикс с 87:79 и за осма поредна година ще играе в серия за титлата. Бостън нямаше нито едно поражение в предишните си 10 домакинства от плейофите този сезон, но липсата на опит в състава на Брад Стивънс се оказа фатална след почивката, когато „келтите“ вкараха едва 36 точки. ЛеБрон не седна на пейката нито за минута в своя мач №100 през сезона. Краля вкара 35 точки, направи 9 асистенции и хвана 15 борби, за да поведе „кавалерите“ към финала за четвърта поредна година. Самият Джеймс пък участва в серията за титлата неизменно от 2011 година насам. Той два пъти стана шампион с Маями (2012, 2013) и веднъж с Кливланд (2016).  Бостън имаше няколко шанса да се върне в мача, но серия пропуски от далечна дистанция лишиха тима от възможността да направи обрат. Джейсън Тейтъм беше водещата фигура в състава на Селтикс. Новобранецът единствен поддържаше интригата в последната четвърт, а дори зверската му забивка през Леброн Джеймс не зарази съотборниците му, които не намериха начин да спрат Краля. Съперникът на Кливланд във финала ще бъде определен тази нощ, когато Хюстън Рокетс посреща Голдън Стейт Уориърс в седми мач от серията за титлата в Западната конференция. Ако Голдън Стейт спечели, ще гледаме финал между „воините“ и Кливланд за четвърта поредна година. Балансът до момент е 2:1 в полза на Стеф Къри и компания.