Португалия – Тунис 2 : 2

Португалия – Тунис   2 : 2

Tunis-PortugalПортугалия пропиля два гола преднина и завърши наравно 2:2 срещу Тунис в приятелски мач между участници на световното първенство в Русия. Европейските шампиони, които бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, поведоха в резултата в 22-та минута, когато Андре Силва засече с глава центриране на Рикардо Куарешма. Халфът Жоао Марио удвои преднината на португалците в 34-та минута, но само пет по-късно Тунис намали. Португалците, които ще играят в група с Испания, Мароко и Иран, сами носят вината за последното попадение, след като изпълниха грешно пряксвободен удар и топката попадна в притежание на Бен Юсеф. Тунис ще играе срещу Англия, Панама и Белгия в групите на световното първенство.