Хуан Мартин Дел Потро се класира за полуфиналите

Дел Потро продължава напред в Ролан Гарос, въпреки проблеми с коляното

DEL POTROАржентинецът Хуан Мартин дел Потро се класира за едва втори път в кариерата си за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис, след като победи със 7:6(5), 5:7, 6:3, 6:4 хърватия Марин Чилич. Поставеният под номер 5 в основната схема Дел Потро за последно игра в полуфиналите в Париж през 2009 година, когато отстъпи пред Роджър Федерер, а сега на пътя му се изправя 10-кратният победител на „Ролан Гарос“ Рафаел Надал. За да стигне до срещата с испанеца, Дел Потро трябваше да преодолее съпротивата на третия в схемата Чилич. Срещата бе прекъсната в сряда при 5:5 точки в тайбрека на първия сет, а аржентинецът взе първите две разигравания след рестартирането на мача днес, за да поведе със сет. Във втория обаче Чилич успя да изравни и определено имаше игрово предимство и в началото на третия, когато направи пробив още в първия гейм. Постепенно обаче Дел Потро стабилизира играта си и на свой ред осъществи два пробива и спечели третата част след 6:3. В четвъртия сет двамата тенисисти печелеха с лекота подаванията си до 11-ия гейм. В него Дел Потро осъществи решителен пробив на 15 и след спечелването на още четири безответни точки в следващия гейм победи в мача. Полуфиналният мач между Надал и Дел Потро е в петък.