Ивет Лалова със злато на 200 метра, Мирела Демирева със сребро в Стокхолм

Ивет Лалова се класира на финала на Световното първенство в бягането на 200 метра

IVET LALOVAИвет Лалова спечели бягането на 200 метра на турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Стокхолм (Швеция). Българката финишира за 22.63 секунди, подобрявайки с една стотна най-силния си резултат за сезона. 34-годишната българска спринтьорка имаше до момента 22.64 секунди на Диамантената лига в Рим, където завърши на второ място. Втора се класира Бет Добин (Великобритания) с личен рекорд от 22.83 секунди, а трета е сънародничката й Аника Онуора с 23.38 секунди, най-добър резултат за сезона. Българката Мирела Демирева завърши на второ място в дисциплината скок височина на състезанието от Диамантената лига по лека атлетика в Стокхолм (Швеция). Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Демирева завърши с 200 сантиметра, които премина при третия си опит, като за първи път в кариерата си тя преодоля гросмайсторската граница. Световната шампионка Мария Ласицкене (Русия) постигна 42-а поредна победа в официално състезание. Тя също завърши с 200 сантиметра, но от първия опит. Ласицкене няма загуба почти две години, като за последно остана втора на националния шампионат на Русия в Чебоксари на 23 юни 2016 година. Трета се нареди представителката на домакините Ерика Кинсей със 194 сантиметра.