Русия – Саудитска Арабия 5 : 0

Русия – Саудитска Арабия   5 : 0

RusiyaРусия разгроми с 5:0 състава на Саудитска Арабия в мача от група „А“ на откриването на Мондиал 2018. Двубоят започна с превъзходство на руснаците и в 12-ата минута те поведоха в резултата. Александър Головин центрира отляво и Юри газински се възползва от грешка в защитата на Саудитска Арабия и с глава даде аванс за домакините. В 21-ата минута Мохамед Ал-Сахлави имаше шанс да изравни, но Иля Кутепов изчисти топката в ъглов удар. Три минути по-късно Алан Дзагоев получи контузия и беше заменен принудително от Денис Черишев. Две минути преди почивката Черишев получи спорен пас в наказателното поле от Роман Зобнин, финтира двама защитници на Саудитска Арабия и прати топката за втори път в мрежата зад Албулах Ал Маюф. В 56-ата минута Мохамед Ал Буряк центрира опасно в наказателното поле, но двама негови съотборници се разминаха и не успяха да засекат топката във вратата на Русия. Четвърт час по-късно появилият се от резервната скамейка Артьом Дзюба се разписа с глава след центриране отдясно на Александър Головин. В първата минута на добавеното време Черишев реализира второто си попадение в двубоя, вкарвайки след техничен удар от дистанция в горния десен ъгъл на вратата на Саудитска Арабия. В петата минута на продължението Александър Головин от фаул оформи крайното 5:0 за Русия.