Григор Димитров отстъпи на Новак Джокович във втори кръг на АТП 500 турнира в Куинс

Григор Димитров не оказа сериозна съпротива в първия сет срещу шампиона от “Мастърс”-а в Монте Карло

Grigor DimitrovГригор Димитров се представи разочароващо във втория сет и отстъпи на Новак Джокович с 4:6, 1:6 във втори кръг в тенис турнира от сериите АТР500 в „Куинс“. Българинът се противопоставяше отлично в първата част срещу 12-кратния шампион от „Големия шлем“, но две двойни грешки при 4:5 (последната при сетбол) и грешно взето решение да атакува мрежата от неизгодна позиция станаха причина за загубата на равностоен сет. Във втория Димитров съвсем се изключи от мача и чак в седмия гейм имаше признаци, че е сред най-добрите в спорта, но Джокович затвори двубоя за 67 минути, като получи огромен брой подаръци от съперника си.