Полша – Колумбия 0 : 3

Колумбия – Парагвай   1 : 0

COLUMBIAКолумбия изигра много силен двубой и отнесе Полша с 3:0 във втори мач от група H на световното първенство. Южноамериканците запазиха шансове за класиране на осминафиналите, но ще трябва да демонстрират качествата си и срещу Сенегал, за да продължат напред. Поляците вече нямат шансове за участие в следващата фаза. Завръщането на Хамес Родригес в стартовия състав оказа сериозно въздействие и тимът на Хосе Пекерман летеше, особено след почивката. Голмайсторът от миналото световно бе в основата на повечето опасни атаки, както и крилото на Ювентус Хуан Куадрадо. Хамес подаде на Йери Мина за първия гол в мача малко преди почивката, а бранителят се разписа след удар с глава. Фалкао направи 2:0 в 70-ата минута, а подаване на Хамес към Куадрадо доведе до третия гол в 75-ата минута.