Мексико – Швеция 0 : 3

Мексико – Швеция   0 : 3

Mexico v SwedenШвеция победи с 3:0 Мексико в последен мач от група „F“ на световното първенство, но и двата отбора продължават към осминафиналите, след като Германия загуби с 0:2 от Република Корея в дргуя мач. С успеха Швеция спечели групата, а Мексико завършва на второ място. Двубоят на „Екатеринбург Арена“ започна с рекорд на световните първенства, след като мексиканският защитник Хесус Гаярдо получи жълт картон още в 15-ата секунда на мача за удар с ръка срещу Ола Тойвонен. Това бе най-бързото официално предупреждение в историята на мондиалите. Швеция бе по-дейният отбор в началните минути на срещата и още във втората минута след удар с глава на Себастиан Ларсон топката се разходи опасно пред голлинията на Гийермо Очоа. Четири минути след това Емил Форсберг пробва ефектно изпълнение със задна ножина, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. В 12-ата минута и Маркус Берг бе близо до откриването на резултата, но и неговият удар излезе в аут. Първата по-добра ситуация за Мексико се откри чак в 17-ата минута, когато Карлос Вела се оказа на добра позиция, но от границата на наказателното поле стреля в аут. Още в следващата атака Швеция можеше да вкара също, но Емил Форсберг стреля от воле над вратата. Половин час след началото на мача Берг можеше да се разпише, но от непосредствена близост бе блокиран майсторски от вратаря Очоа, който изби в корнер. До края на първото полувреме играта се поуспокои, но Швеция се хвърли в нова атака веднага след почивката и в 50-ата минута Лудвиг Аугустинсон откри резултата. Центриране отдясно не бе засечено по най-добрия начин от Маркус Берг, но топката отскочи към непокрития на задната греда Аугустинсон, който с мощен удар с левия крак вкара за 1:0. В 62-рата минута Швеция нанесе втори удар. Ектор Морено фаулира в наказателното поле откъсващия Маркус Берг и главният съдия Нестор Питаня посочи бялата точка. Андреас Гранквист се нагърби с изпълнението на дузпата и не сбърка, покачвайки на 2:0. Куриозен автогол на Едсон Алварес в 74-тата минута реши всичко в мача. Защитникът на Мексико пробва да изчисти едно дълго центриране от тъч с левия крак, но се размина с топката, тя се удари в десния му и влезе за трети път в мрежата на Очоа. В 81-вата минута Карлос Вела направи невероятен пропуск, след като с глава пропусна почти от голлинията. До края на мача Мексико натискаше, но така и не успя да реализира дори почетен гол.