Адмира Вакер – ЦСКА 1 : 3

УЕФА изтегли жребия на ЦСКА-София за третия кръг на ЛЕ, червените се разминаха с фаворитите

r-1024-768-cska-fenove-ultras-ultraС два гола на Мауридес и един на Жоржиньо отборът на ЦСКА победи Адмира Вакер с 3:1 и се класира за третия предварителен кръг на турнира Лига, където ще срещне датския Копенхаген.

„Червените“ имаха комфортен аванс от 3:0 след първия мач и проведоха протоколен реванш, като отново успяха да спечелят и приключат спора с общ резултат 6:1 от двата мача. Около 4000 зрители изгледаха мача на стадиона в градчето Мария Енцерсдорф край Виена, като близо половината от тях подкрепяха ЦСКА. Около 2000 червени фенове пристигнаха на стадиона от всички краища на Европа и накараха отбора да се чувства у дома. Срещата започна с груба грешка в защитата на ЦСКА и Доминик Щаркл се озова на стрелкова позиция още в 1-а минута, но Черниаускас спаси. Минута по-късно Тиаго бе близо до гол за ЦСКА, но останал сам срещу вратаря, подходи несериозно и не успя да изпълни добре прехвърлящ удар. ЦСКА поведе в 14-а минута с гол на Мауридес, което на практика сложи край на минималната интрига в този двубой. Най-активният в редиците на ЦСКА Жоржиньо проби през центъра, изведе Кирил Десподов на стрелкова позиция, той стреля в десния страничен стълб, а при добавката с тяло Мауридес прати топката в мрежата. В 53-а минута отново Мауридеш удвои преднината на „червените“. Бразилецът се възползва от груба грешка в защита на Цвиршиц, преодоля вратаря и реализира за 2:0. Попадението свали концентрацията на българския отбор и домакините имаха своите силни минути до края. В 55-а минута Адмира върна един гол чрез Синан Бакъш, който насочи прецизно топката в долния десен ъгъл от границата на наказателното поле и реализира първото попадение за австрийския тим от началото на сезона. Последваха няколко разбърквания в наказателното поле на ЦСКА, но домакините не успяха да се възползват от тях. В 80-а минута влезлият като резерва Едвин Джеси проби от ляво и подаде към Жоржиньо, който овладя добре в наказателното поле и заби третия гол на ЦСКА. Възпитаниците на Нестор Ел Маестро в следващия кръг ще се изправят срещу датския Копенхаген.