ЦСКА-София отпадна от ЛЕ, след нова загуба от Копенхаген

Славия – ЦСКА-София   1 : 2

cskaЦСКА-София загуби с 1:2 като гост от датския Копенхаген в среща реванш от предварителните кръгове за груповата фаза на Лига Европа. „Червените“ отпадат от борбата с общ резултат 2:4, а датчаните ще срещат Аталанта в следващата фаза. Двубоят започна равностойно и голови положения реално липсваха в първия четвърт час.  Копенхаген поведе в 25-ата минута с гол на Даме Н'Дойе, за който ясно се видя, че е от засада, но турският рефер Халил Мелер замълча. Последва недоволство от фенове на „червените“ в сектор „А“, които хвърлиха предмети към терена и треньора на домакините беше ударен в главата. Треньорът на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро реагира на почивката със смяна и в игра се появи Евандро.  Малко преди изтичането на час игра ЦСКА-София успя да изравни, след като именно Евандро получи топката на границата на наказателното поле и вкара за 1:1. Радостта на „червените“ не продължи дълго и Н'Дойе отново наказа отбраната на „армейците“ с удар с глава след центриране от корнер (2:1). Така ЦСКА-София отпадна от битката след сблъсъците с датчаните, като и в двата двубоя съдийски грешки попречиха на „армейците“ да постигнат нещо повече. Грозен инцидент пък се разигра на стадион “Българска армия” по време на почивката на мача Копенхаген – ЦСКА-София. Недоволни фенове на червените нахлуха в откритото студио на БНТ – телевизията, която предаваше двубоя, и започнаха да сипят заплахи срещу журналистите, нареждайки им как да коментират мача.