Торпедо (Кутаиси) – Лудогорец 0 : 1

Лудогорец загуби реванша срещу Динамо Батуми, но продължава във втория квалификационен кръг на Шампионска лига

LUDOGORECЛудогорец победи Торпедо Кутаиси с 1:0 в грузинската столица Тбилиси в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Българският шампион реализира в добавеното време на първата част чрез Вандерсон, но отново не успя да довърши съперника си, който е видимо напълно по силите на лудогорци и под тяхната класа. Отново станахме свидетели на пропуски, липса на концентрация в някои моменти и недостатъчно настойчивост от лудогорци. Те оставиха някакви мнимимални шансове за грузинците на реванша в Разград идния четвъртък от 20 ч за класирането в групите, гарнирано с 3 милиона евро бонуси, макар Лудогорец да е отявлен фаворит за крайния успех.