Лудогорец се класира за групите на Лига Европа

LUDOGORECЛудогорец ще играе в групите на Лига Европа! Българският шампион си извоюва това право след като направи на пух и прах грузинския Торпето в плейоф реванш от втория по сила турнир. „Орлите“ разбиха съперник си с 4:0 и не оставиха никакво съмнение, че са по-добрият отбор. Това бе най-малкото, с което гостите се разминаха, тъй като разградчани направиха доста пропуски. По този начин Лудогорец ще защитава собствената си чест и тази на българския футбол за пети път в груповата фаза на европейските турнири. За седем години, откакто клубът влезе в елита на родния футбол, това е третото участие на разградчани в ЛЕ. „Орлите“ са влизали и два пъти в групите на Шампионската лига. Първото попадение за „орлите“ отбеляза Вирджил Мисиджан още в шестата минута, а в 37-ата Густаво Кампаняро удвои. През втората част българският шампион вкара още два гола, чрез Кампаняро в 59-ата и Вандерсон в 61-ата минута.