Роджър Федерер и Новак Джокович се доближават до мач помежду си

federer-pobedaНосителят на 20 титли от „Големия шлем“ Роджър Федерер трябваше да се труди доста в първия сет, но в следващите просто изчакваше Беноа Пер да реди грешка след грешка и да демонстрира психическата си неустойчивост и избухливост, за да се класира за третия кръг на US Open – 7:5, 6:4, 6:4. Федерер постигна седма победа в седми мач срещу този съперник и му предстои да се изправи срещу Ник Кирьос, който по-рано елиминира Пиер-Юг Ербер.  Двукратният шампион на US Open Новак Джокович се класира за третия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем след победа с 6:1, 6:3, 6:7(2), 6:2 над Тенис Сандгрен. 31-годишният сърбин не стигна лесно до успеха, макар че можеше да приключи двубоя в три сета. Той пропусна мачбол в третата част, преди да загуби тайбрека. Ноле обаче беше безмилостен до края, направи два пробива в четвъртия сет и си осигури сблъсък в следвщия кръг с Ришар Гаске.