Испания – Хърватия 6 : 0

Испания – Мароко   2 : 2

espanaТипично по балкански Хърватия побърза да развали добрите впечатления от страхотното представяне на Мондиал 2018 в Русия, където селекцията на Златко Далич игра финал с Франция. Футболна сила №2 в света към днешна дата претърпя тежка катастрофа с 6:0 при визитата си на Испания в първия мач на тима в Лигата на нациите. С победата „ла роха“ пък събра пълен актив от 6 точки и е убедително на лидерската позиция в група, в която е още и Англия. Началото на голеадата за домакините бе дадено от Саул Нигес, който в средата на полувремето се възползва от добро центриране на Дани Карвахал и с глава засече за 1:0! Натискът на домакините продължи, а след малко повече от половин час игра Марко Асенсио изстреля снаряд от дистанция, който вратарят Калинич само изгледа как се оплита в мрежата – 2:0! Интригата окончателно приключи секунди по-късно, когато футболистът на Реал (Мадрид) повтори упражнението, а и с малко късмет след удар в горната греда и рикошет във вратаря, резултатът набъбна на 3:0! 4 минути след началото на второто полувреме Родриго направи резултата 4:0, възползвайки се от извеждащо подаване на Марко Асенсио. Капитанът Серхио Рамос също записа името си сред голмайсторите!Центриране от корнер завърши с негов удар с глава  5:0! Разгромът бе налице, а последният гол заби още един футболист на Реал (Мадрид)! В 70-ата минута Асенсио се отчете с втора асистенция, за да може Иско със силен диагонален удар да оформи крайния резултат 6:0! Така революцията на Лучо след първите два мача видимо дава резултат в испанския отбор, докато хърватите явно още живеят в приказката от месец юни.