Валенсия – Ювентус 2 : 0

Ювентус – Валенсия   1 : 0

juveЮвентус започна с победа участието си в група „Н“ на Шампионската лига. „Бианконерите“ надиграха с 2:0 Валенсия на „Местайя“. Италианският шампион игра с човек по-малко от 29-ата минута, когато Кристиано Роналдо получи червен картон. Той дебютира за „бианконерите” в най-престижния клубен турнир на Стария континент, но в 29-ата минута бе изгонен с директен червен картон за удар на противников играч, при което напусна терена облян в сълзи. Това бе и негов първи червен картон в 154 участия в двубои от надпреварата. Въпреки това торинци показаха класа и взеха трите точки с два гола от две дузпи на Миралем Пянич. Босненецът се разписа в 45-ата и 51-ата минута, за да донесе успеха на своя тим. Валенсия също получи дузпа в добавеното време на мача, но Шчесни спаси удара на Дани Парехо.