Реал Мадрид – Рома 3 : 0

Реал Мадрид – Жирона   4 : 2

real madridЕвропейският клубен шампион Реал Мадрид разгроми Рома с 3:0 в първия си мач от настоящото издание на Шампионската лига, след като спечели турнира в предишните три издания. Иско откри резултата от фаул в самия край на първото полувреме, а точен изстрел на Гарет Бейл в 58-ата минута успокои феновете на „лос бланкос“. В добавеното време красиво попадение на резервата Мариано Диас довърши Рома. Интрига имаше само до почивката, но голът на Иско уби ентусиазма на гостите, които през втората част можеха да инкасират и по-тежка загуба. Реал показа зрелищен футбол и създаде много положения, а Кейлор Навас демонстрира защо е любимец на феновете с няколко важни спасявания. Испанският гранд вече е без суперзвездата Кристиано Роналдо, който премина в Ювентус, но въпреки това е сред основните фаворити за титлата. Рома пък изненада всички с достигането до полуфиналите през миналия сезон и най-вече с начина, по който изхвърли Барселона на 1/4-финалите. “Вълците” са с доста променен състав и не започнаха много убедително кампанията в Серия “А”, а проблемите им се видяха и на “Сантиаго Бернабеу”.