Дарби Каунти отстрани Манчестър Юнайтед от турнира за Купата на Лигата след драма с дузпи

DARBYВоденият от Франк Лампард Дарби Каунти сътвори сензацията в турнира за Купата на Лигата в Англия, след като изхвърли гранда Манчестър Юнайтед от надпреварата. „Овните“ победиха с дузпи „Червените дяволи“ насред „Олд Трафорд“ и се добраха до 1/8-финалната фаза. В редовното време мачът свърши при резултат 2:2. Домакините поведоха с гол на Хуан Мата в 3-ата минута, но допуснаха пълен обрат с попадения на Хари Уилсън в 59-ата и Джак Мериът в 85-ата минута, за да се стигне до ново драматично изравняване в 95-ата минута чрез Маруан Фелаини. Така се стигна до изпълнение на дузпи, където двата тима стреляха по 8 пъти, преди Фил Джоунс да пропусне от бялата точка и да донесе успеха на гостите с 8:7 точни удара. За отбелязване е и фактът, че домакините играха в намален състав от 68-ата минута, когато вратарят Серхио Ромеро бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле.