Ливърпул – Челси 1 : 2

Уулвърхямптън – Челси   2 : 1

CHELSEAЧелси сложи край на серията на Ливърпул от седем поредни победи от началото на сезона, след като успя да стигне до обрат и успех с 2:1 над мърсисайдци на „Анфийлд“ в двубой от третия кръг на Купата на Лигата (Карабао Къп). Гостите започнаха по-добре, но „червените“ постепенно стабилизираха играта си в края на първото полувреме и след почивката доминираха осезаемо. Даниел Стъридж (59') даде заслужена преднина на домакините, след като преди това пропусна друга стопроцентова възможност. На сцената обаче излезе Еден Азар, който се появи като резерва и промени облика на „сините“. В 79-ата минута Емерсон Палмиери изравни, като това попадение бе официализирано след намесата на ВАР, въпреки че и след повторенията останаха съмнения за засада на Рос Баркли, който игра с топката преди това. В 85-ата минута именно Азар направи пълен обрат след изключителна изява. Между тези две попадения мърсисайдци нямаха късмет, тъй като удар на Стъридж срещна напречната греда. Ливърпул има шанс за реванш само след няколко дни – в събота, когато Челси приема мърсисайдци на „Стамфорд Бридж“ в двубой от седмия кръг на Премиър лийг.