Сърбия и Бразилия се класираха на полуфиналите на Световното първенство по волейбол

Бразилия победи Канада в Русе

BRASIL VOLLEYСърбия се класира на полуфиналите на световното първенство по волейбол за мъже, въпреки че загуби с 0:3 (26:28, 26:28, 22:25) срещу Полша в мач от група „J“ на турнира. Сърбите са втори с актив от 3 точки след победа над домакина Италия, който ще си оспорва последното място с поляците по-късно днес. Сърбия се класира по трудния начин. Отборът се нуждаеше от един гейм срещу поляците и загуби всичките три, но пък отбеляза достатъчно точки, за да бъде спокоен за продължаването си напред. Поляците също се нуждаят от гейм или поне 60 точки при загуба с 0:3, а при друг развой на мача напред ще продължат италианците.