Ботев (Враца) – Лудогорец 1 : 4

Левски – Лудогорец   0 : 2

ludogorecЛудогорец разби като гост Ботев (Враца) с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Първото попадение реализира Джоди Лукоки в десетата минута. В 20-ата минута Клаудио Кешерю вкара втори гол и донесе комфортен аванс на „орлите“. Головата фиеста за „орлите“ продължи в 39-ата минута с нов гол на Кешерю. Две минути преди края на първата част доминантът в Първа лига вкара четвърто попадение. Кешерю записа хеттрик за 0:4. В 53-ата минута Валери Домовчийски намали на 1:4. За българския шампион участие нe взе Козмин Моци, който изтърпява наказание за натрупани картони. Сред титулярите за врачани се завърна Валери Божинов. Лудогорец имаше тотално надмощие през целия двубой, а над всички беше Кешерю, който реализира хеттрик, и излезе начело при голмайсторите в Първа лига с осем попадения. Победата с 4:1 бе най-малкото, с което врачани се разминаха, тъй като възпитаниците на Пауло Аутуори пропуснаха поне 4-5 пъти сами срещу вратаря.